mobil

Bilgi Talep Formu

Gülüş Tasarımı hakkında bilgi almak için formu doldurun. 

Bölümler Türkçe
banner

Bilgi Talep Formu

Gülüş Tasarımı hakkında bilgi almak için formu doldurun. 

Bölümler Türkçe

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı ya da diğer bir ifadeyle Hollywood gülüşü, çeşitli nedenlerle bozulan diş ve diş eti estetiğinin, hastanın dudak, çene, yüz yapısı ve beklentileri dikkate alınarak yeniden tasarlanmasını içeren disiplinler arası bir uygulamadır.

Gülüş tasarımı, tamamen kişiye özeldir ve birçok farklı ihtiyaca cevap verebilir. Genetik veya dış etkenler sebebiyle çarpık, eksik dişler, diş eti gülümsemesi, diş rengi, diş eti çekilmesi gibi diş estetiğini bozan tüm sorunların diş hekimliği teknolojileri ve farklı disiplinlerin bilgi birikimi kullanılarak planlı bir biçimde estetik ve sağlık bakımından iyileştirilmesini içerir.

Gülüş Tasarımının Avantajları

Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel olan kapsamlı ve planlı bir uygulama olduğundan birçok avantajı beraberinde getirir. 

Doğal Görünüm

Gülüş tasarımı kişinin yüz şekli, yaşı, dudak yapısı gibi unsurlar gözetilerek planlandığından kişiye uyumlu, doğal bir görüntü elde edilir. 

Tedavi Öncesi Sonucu Görme

Tedavinin başlangıcında tüm süreç planlanır ve hastanın beklentilerine uygun seçenekler tedavi öncesinde hastaya gösterilir. Kalıcı uygulamalar yapılmadan önce hastaya hem dijital hem de prova uygulamalarıyla sonuç gösterilerek hasta memnuniyeti garanti altına alınır.

Sağlık ve Estetik Bütünlüğü

Gülüş tasarımında hastanın hem işlevsel hem estetik sorunlarının tamamının çözümü planlı bir süreç dahilinde sağlandığı için tedavinin sonunda hasta hem sağlıklı hem de estetik bir gülüşe kavuşur.

Gülüş Tasarımı Kimler İçin Uygundur?

Daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen tüm hastalar gülüş tasarımı tedavisine uygundur. Tedavi içerisinde yer alacak uygulamalar her hastaya göre değişiklik gösterir.

Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımının ilk aşaması hastanın ihtiyaç ve isteklerinin belirlenmesini içerir. Hastanın ağız içi taramasının yapılması, çeşitli pozisyonlarda fotoğraf ve videolarının çekilmesi ve ölçülerinin alınmasının ardından gerekli uygulamalar planlanır. Bu aşamada hasta için tasarlanan gülüş dijital ortamda hastaya gösterilerek beklentilerine göre yeniden düzenlenebilir. 

İkinci aşamada ise ilk önce sağlık açısından gerekli tedaviler uygulanır. Dolgu ve kanal tedavileri, gerekliyse ortodonti tedavileri ve diş eti tedavileri bu aşamada uygulanır.

Ardından hastanın ihtiyaçlarına uygun olarak diş beyazlatma, implant, lamine veya zirkonyum kaplama gibi uygulamalar öncelikle prova edilerek sonrasında kalıcı uygulamalar gerçekleştirilerek gülüş tasarımı tedavisi tamamlanır.

Gülüş Tasarımı Sonrası Ağız ve Diş Bakımı

Gülüş tasarımı sonrasında ağız sağlığının korunması ve yapılan uygulamaların kullanım ömrünün uzatılması için ağız ve diş hijyenine son derece özen gösterilmelidir. Diş fırçalamanın yanında diş ipi ve gargara kullanımı verimli bir ağız ve diş temizliği sağlar.

Ağız ve diş bakımının titizlikle yapılmasının yanında 6 ayda bir diş hekimi kontrolünün ve ihtiyaç durumuna göre yılda 1 veya 2 kez diş taşı temizliğinin yapılması önem taşır.

Gülüş Tasarımı Kullanım Ömrü

Gülüş tasarımının kalıcılığı yapılan uygulamalara, hastanın ağız, diş bakımı ve beslenme alışkanlıklarına göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle ömür boyu devam eder.

Gülüş Tasarımı ile
Hayata Gülümseyenler

BeforeAfter
BeforeAfter
BeforeAfter

Gülüş Tasarımı Yorumları

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın!

WhatsApp hattımıza mesaj atarak gülüş tasarımı nasıl yapılır ve gülüş tasarımı fiyatları nedir gibi aklınıza takılan sorular için cevap alabilir veya gülüş tasarımı için randevu alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Gülüş Estetiği Nedir?
  Gülüş estetiği hastanın ağız ve diş yapısındaki tüm kusurların giderilmesi ve hastaya estetik ve doğal bir gülümseme kazandırılmasıdır.
 • Gülüş Tasarımı Uygulaması Ne Kadar Sürer?
  Gülüş tasarımı uygulamasının süresi hastanın ihtiyaç ve isteklerine, yapılması gereken uygulamalara göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 3 seansta tamamlanır.
 • Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
  Gülüş tasarımında hastanın ihtiyaçlarına göre diş hekimliğinde kullanılan tüm tedaviler kullanılabilir. Genellikle kullanılan uygulamalx1ar; diş beyazlatma, lamine veya zirkonyum kaplama, diş eti estetiği, dolgu, diş eti çekilmesi tedavisi, implant ve ortodonti tedavileridir.
 • Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?
  Sağlıklı ve estetik bir gülüş sosyal hayatı, öz güveni ve kişinin genel sağlığını doğrudan etkiler. Gülüş tasarımı, ağız ve diş sağlığının tüm yönlerinin gözetilmesi ve tedavilerin birbirine uygun olarak planlanması dolayısıyla tek tek yapılan estetik uygulamalara göre daha uzun ömürlü ve sağlıklı sonuçlar doğurur.
 • Hollywood Gülüşü Nedir? (+Hollywood Gülüşü Estetiği)
  Hollywood gülüşü, gülüş tasarımı tedavisinin bir diğer ismidir. İsmini Hollywood yıldızlarının estetik gülüşlerinden alır.
 • Zirkonyum Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?
  Zirkonyum kaplama ve protez dişlerde kullanılabilen ışık geçiren bir materyaldir. Doğal dişlere benzer bir görünüme sahip olması nedeniyle sıkça tercih edilir.

White Blog

shutterstock 1717000399

Diş Sağlığı İçin Faydalı Besinler

Diş sağlığımız, genel bedensel sağlığımızla yakından bağlantılıdır ve bu bağlantı sıklıkla göz ardı edilir. Dişlerimiz ve diş etlerimiz, vücudumuzun beslenme sürecinin başlangıcını oluşturduğu için, bu bölgelerin

agiz kokusu

Ağız Kokusu Nasıl Oluşur? Nasıl Giderilir?

Ağız kokusu, birçok insanın ortak bir sorunudur ve sosyal ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Bu yazıda, ağız kokusunun nedenleri, nasıl giderileceği, beslenme alışkanlıklarıyla ilişkisi, ağız bakımının önemi ve

Neden Gelişim Diş Hastanesi

Gelişim Üniversitesi’nin bilimsel birikimi, sürekli gelişim anlayışı ve uluslararası vizyonunu temel alan Gelişim Diş Hastanesi, Türkiye’nin en gelişmiş diş hastanesi olmayı hedefliyor.

uzman hekimler

Uzman Hekimler

Alanında yeniliklere öncülük eden, birikimli, etik ilkelerine bağlı, uzman hekimler

teknolojik donanim

Teknolojik Donanım

Güncel teknolojinin en gelişmiş olanaklarıyla donatılmış klinik ve ameliyathaneler

gulumseme garantisi

Gülümseme Garantisi

Hasta ihtiyaç ve beklentilerine uygun, yüksek standartlarda, kaliteli diş sağlığı hizmetiyle gülümseme garantisi

memnuniyet

Hasta Memnuniyeti

Kaliteli, güvenilir ve konforlu tanı ve tedavi uygulamalarıyla %100 hasta memnuniyeti

adee logo blue

Avrupa Standartlarında Diş Hastanesi​

İGÜ Diş Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi, diş hekimliği eğitiminde uluslararası standartları belirleyen Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği’nin (ADEE) Türkiye’deki az sayıda üyesi arasındadır.

avrupa standarti slider mobil